І себе показали, і Європу подивилися
І себе показали, і Європу подивилися

Поділитися новиною:

І себе показали, і Європу подивилися

Вихованцям народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості випала честь представляти Україну в Італії на XVI Міжнародному фестивалі танцю і пісні "Le spiagge d'Italia".

Фестиваль проходив у курортному місті Річчоне на узбережжі Адріатичного моря. Учасниками фестивалю стали колективи з дванадцяти країн: Болгарії, Естонії, Литви, Латвії, Румунії, України, Ірландії, Грузії, Росії, Голландії, Хорватії, Угорщини. Під час урочистого параду учасників вулицями Річчоне наші нововодолажчани з гордістю несли прапори України. Приємно було  зустрічати українців, які проживають в Італії. З вигуками «Україна!», «Слава Україні!» вони радо вітали українську делегацію. Вихованці «Вербиченьки» брали участь у двох великих концертах і гідно представили Україну автентичним мистецтвом Слобідської України, за що нагороджені дипломом та пам’ятним знаком фестивалю. Українські пісні сприймалися глядачами захоплено, публіка аплодувала з вигуками «Браво!».

У рамках фестивалю був проведений конкурс виготовлення композицій з піску. Піщаний вінок, зроблений нововодолажчанами, став окрасою набережної міста.  Увечері на дискотеці всі учасники конкурсу отримали солодкі подарунки.

Вся поїздка була насичена цікавими екскурсіями. Ще в Україні у Закарпатті ми відвідали Мукачівський замок Паланок. Це релікт середньовіччя, який чимало бачив на своєму майже тисячолітньому віку, а нині власним минулим вдивляється в Європу.

У місті Берегово учасники поїздки відчули властивості цілющої води в термальних басейнах оздоровчого комплексу «Жайворонок», відомого в Україні своїми лікувальними властивостями. Джерельна вода, якою наповнюються басейни, йде прямо зі свердловини глибиною 1150 м.

У дивовижному Будапешті – столиці Угорщини ми провели два дні. Тут зосереджені всі культурно-історичні пам’ятки міста. У центрі площі Героїв розташовано пам’ятник Тисячоліттю Угорщини, що був збудований у 1896 році. Колону із скульптурою Архангела Гавриїла оточує напівкругла колонада з бронзовими статуями видатних діячів угорської історії. З берегу Дунаю відкривається панорама Королівського Палацу, зведеного у ХІV столітті, споруда угорського Парламенту – одна з найкрасивіших у Будапешті, та інші історичні будівлі. Також ми залюбки відвідали зоопарк, у якому вражає багате зібрання фауни з різних куточків земної кулі.

Цікавою була екскурсія в італійське місто Мондаіно, знамените своїми історичними битвами в епоху Середньовіччя. Театралізоване дійство з персонажами тих часів, до якого були залучені всі учасники екскурсії, дало змогу детальніше познайомитись із традиціями жителів міста у ХV столітті. Однією з таких промислових традицій, збережених до нашого часу, є виготовлення овечого сиру у ямах, виритих ще в епоху середньовіччя.

Незабутньою стала поїздка у крихітну республіку на території Італії – Сан- Маріно. Це найстаріша держава у світі та третя по величині серед карликових країн Європи після Ватікану та Монако. Височезна гора Монте-Тітано оточена мурами з воротами, бастіонами і баштами. За стінами ніби попадаєш у минуле: площі, вулички, середньовічні будівлі та старовинні церкви. Із найвищої точки відкриваються чудові краєвиди на околиці, а вдалині видніється морське узбережжя Адріатики.

Вражаючою була екскурсія по унікальному місту не тільки Італії, а й усієї Європи – Венеції. Це місто-музей на воді з чудовою архітектурою та цікавою історією. 120 невеликих островів з’єднуються між собою 400-ми мостами та перетинаються 170 каналами, якими  курсують човни та гондоли. Площа Святого Марка – серце Венеції. Тут знаходиться дзвіниця собору Святого Марка, а сам собор – шедевр архітектури Середньовіччя, прикрашений колонами, шпилями, арками та барельєфами. Походивши вузенькими вуличками-лабіринтами та цікавими двориками, дивовижними мостиками, які перетинають канали, ми продовжили екскурсію на катері, милуючись широкою лагуною, Венецією. Гранд-Канал – головна транспортна артерія, що проходить через усе місто. Тут зосереджені найкрасивіші будівлі, близько 100 палаців, а також міст Ріальто – найперший та найдавніший венеціанський міст.

Ось такою була поїздка «Вербиченьки» за кордон: пізнавальною і цікавою, незабутньою і вражаючою, під час якої і себе показали, і Європу подивилися.

Альбом: І себе показали, і Європу подивилися Альбом: І себе показали, і Європу подивилися Альбом: І себе показали, і Європу подивилися
Web-адреса: osvita-novvodrda.gov.ua/news/id/569 | Переглядів: 112Дата публікації: 11:55 02.10.2017
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання