Експедиція "Вербиченьки" на Сумщину
Експедиція \"Вербиченьки\" на Сумщину

Поділитися новиною:

Експедиція "Вербиченьки" на Сумщину

Упродовж двадцяти п’яти років одним із важливих напрямів роботи народного художнього фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості є туристсько-краєзнавча діяльність. Підвищенню інтересу вихованців до історико-культурної спадщини українців Слобожанщини, формуванню їх свідомості та національної гідності сприяють фольклорно-етнографічні експедиції по рідному краю. Юні дослідники на власні очі бачать красу українського села, знайомляться з історією, культурою, традиціями свого народу, загартовуються як морально, так і фізично.

Об’єктом дослідження цього разу став Лебединський район Сумської області. В аспекті фольклору та етнографії було обстежено села Червлене, Курган, Олександрівка, Гірки, Пристайлове, Михайлівка, Кам’яне та місто Лебедин. Учасники експедиції ознайомилися з історичними, архітектурними, духовними  та природними пам’ятками краю. Було записано польові свідчення від респондентів стосовно традиційної обрядовості, звичаїв, народного світогляду, зібрані різножанрові пісні Лебединщини. Колекцію етнографічних експонатів Нововодолазького БДЮТ поповнили зразками традиційного вбрання слобожан, вишивками, предметами побуту, прядіння, ткацтва.

Учасники експедиції виступили з концертними програмами для жителів сіл Кам’яне та Червлене. Пісні Слобожанщини та фольклористичне дійство було сприйнято слухачами з великим захопленням і вдячністю. Для дітей та молоді було проведено майстер-клас з традиційних народних ігор.

 

Web-адреса: osvita-novvodrda.gov.ua/news/id/504 | Переглядів: 484Дата публікації: 16:09 25.07.2017
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання